Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

17-01-2013 | Sport | afryka, piłkanożna, pna2013, pucharafryki, rpa2013

Kadry finalistów Pucharu Narodów od Grupy B do D

Już w sobotę, na południowoafrykańskich boiskach, zostanie rozegrany mecz pierwszy mecz Pucharu Narodów Afryki. W ramach kontynuacji prezentowania kadr finalistów, przedstawiamy kolejne grupy od B do D.

GRUPA B

Myślę, że będzie na co popatrzeć oglądając mecze w tej grupie! Z jednej strony faworyt Ghana, ćwierćfinalista ostatniego mundialu i zespół, który w trzech ostatnich edycjach docierał do czołowej czwórki mistrzostw, a z drugiej silne jedenastki Mali i DR Konga. Ci ostatni, o czym wspominałem wcześniej, mogą być jedną z rewelacji Pucharu Narodów. Z przodu dysponują ogromną siłą, a tacy zawodnicy, jak LuaLua, Mputu, Mbokani czy Kaluyituka mogą rozmontować każdą defensywę.

GHANA

Selekcjoner : James Kwesi Appiah

Bramkarze :
Adam Larsen Kwarasey (12.12.1987,Stromsgodset/Norwegia,17/0),
Abdul Fatawu Dauda (06.04.1985,AshantiGold,4/0),
Daniel Adjei (10.11.1989,Liberty Professionals,4/0).

Obrońcy :
Harrison Afful (24.06.1986,Espérance/Tunezja,25/0),
Jerry Akaminko (02.05.1988,Eskişehirspor/Turcja,3/1),
John Boye (23.04.1987,Rennes/Francja,15/0),
Richard Boateng (25.11.1988,Berekum Chelsea,0/0),
Jonathan Mensah (13.07.1990,Évian/Francja,18/1),
Mohamed Awal (01.05.1988,Maritzburg United/RPA,0/0),
John Paintsil (15.06.1981,Hapotel Tel-Awiw/Izrael,83/0),
Isaac Vorsah (21.06.1988,Red Bull Salzburg/Austria,37/1).

Pomocnicy :
Christian Atsu (10.01.1992,Porto/Portugalia,7/2),
Albert Adomah (13.12.1987,Bristol City/Anglia,3/0),
Emmanuel Agyemang-Badu (Udinese/Włochy,33/4),
Anthony Annan (21.06.1986,Osasuna/Hiszpania,63/2),
Kwadwo Asamoah (09.12.1988,Juventus/Włochy,46/1),
Solomon Asante (15.09.1990,Berekum Chelsea,3/0),
Derek Boateng (02.05.1983,Dnipro Dniepropietrowsk/Ukraina,41/1),
Mohammed Rabiu (31.12.1989,Évian/Francja,2/0),
Wakaso Mubarak (25.06.1990,Espanyol/Hiszpania,2/1).

Napastnicy :
Asamoah Gyan (22.11.1985,Al Ain/ZEA,62/28),
Emmanuel Clottey (30.08.1987,Espérance/Tunezja,5/0),
Richmond Boakye (28.01.1993,Sassuolo/Włochy,3/1).

MALI

Selekcjoner : Patrice Carteron (Francja)

Bramkarze :
Soumbeila Diakité (25.08.1984,Stade Malien,27/0),
Mamadou Samassa (16.02.1990,Guingamp/Francja,1/0),
Aly Yirango (06.02.1994,Djoliba,0/0).

Obrońcy :
Adama Coulibaly (10.09.1980,Auxerre/Francja,61/1),
Idrissa Coulibaly (19.12.1987,Lekhwiya/Katar,6/0),
Ousmane Coulibaly (09.07.1989,Brest/Francja,7/0),
Salif Coulibaly (12.06.1993,Djoliba,1/0),
Fousseni Diawara (28.08.1980,Ajaccio/Francja,37/0),
Mahamadou N’Diaye (21.06.1990,Vitória Guimaraes/Portugalia,7/2),
Adama Tamboura (18.05.1985,Randers/Dania,59/0),
Molla Wagué (21.02.1991,Caen/Francja,0/0).

Pomocnicy :
Samba Diakité (24.01.1989,Queens Park Rangers/Anglia,5/0),
Cheick Fantamady Diarra (11.02.1992,Rennes/Francja,5/0),
Sigamary Diarra (10.01.1984,Ajaccio/Francja,10/0),
Seydou Keita (16.01.1980,Dalian Aerbin/Chiny,74/20),
Momo Sissoko (22.01.1985,PSG/Francja,28/2),
Samba Sow (29.04.1989,Lens/Francja,19/0),
Kalilou Traoré (09.09.1987,Sochaux/Francja,13/1),
Mahamane Traoré (31.08.1988,Nice/Francja,23/2),
Sambou Yatabaré (02.03.1989,Bastia/Francja,5/0).

Napastnicy :
Mana Dembélé (29.11.1988,Clermont Foot/Francja,0/0),
Cheick Diabaté (25.04.1988,Bordeaux/Francja,23/11),
Mamadou Samassa (01.05.1986,Chievo Verona/Włochy,11/2)
Modibo Maiga (03.09.1987,West Ham/Anglia,36/7)

NIGER

Selekcjoner : Gernot Rohr (Niemcy).

Bramkarze :
Moussa Alzouma (30.09.1982,AS Garde Nationale,1/0),
Kassaly Daouda (19.08.1983,Chippa United/RPA,55/0),
Saminou Rabo (23.08.1981,Sahel SC,23/0).

Obrońcy :
Ismael Alassane (03.04.1984,Al-Shabab/Kuwejt,?/?),
Mohamed Bachar (06.11.1992,AS Douane,1/0),
Kofi Dan Kowa (19.09.1989,ES Zarzis/Tunezja,19/0),
Kourouma Fatoukouma (11.07.1984,Chabab/Maroko,1/0),
Luky James (23.06.1992,AS Douane,?/?),
Mohamed Chikoto (28.02.1989,AS Marsa/Tunezja,18/0),
Amadou Kader (05.04.1989,Cotonsport/Kamerun,47/3)
Mohamed Soumaila (30.10.1994,Olympic Niamej,11/0).

Pomocnicy :
Issoufou Boubacar Garba (02.02.1990,brak klubu,8/0),
Issiakou Koudizé (03.01.1987,AS Garde Nationale,1/0),
Idrissa Laouali (11.09.1979,ASFAN,59/8),
Lassina Abdoul Karim (20.05.1987,brak klubu,?/?),
Amadou Moutari (19.01.1994,Le Mans/Francja,2/0),
William N’Gounou (31.07.1983,IF Limhamn Bunkeflo/Szwecja,8/0),
Souleymane Sakou (01.08.1987,Olympic Niamej,?/?),
Boubacar Talatou (12.03.1987,AmaZulu/RPA,21/0),

Napastnicy :
Alhassane Issoufou (01.01.1981,Wydad de Fes/Maroko,23/4),
Daouda Kamilou (29.12.1987,JS Saoura/Algieria,18/5),
Moussa Maazou (25.08.1988,Étoile du Sahel/Tunezja,13/6),
Modibo Sidibé (05.12.1988,brak klubu,1/1).

DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA

Selekcjoner : Claude Le Roy (Francja).

Bramkarze :
Robert Muteba Kidiaba (01.02.1976,TP Mazembe,35/0),
Bakala Landu (03.03.1992,MK Etanchéité,0/0),
Parfait Mandanda (10.10.1989,Charleroi/Belgia,6/0).

Obrońcy :
Kilitcho Jean Kasusula (05.08.1986,TP Mazembe,16/0),
Larrys Mabiala (08.10.1987,Karabükspor/Turcja,10/0),
Chancel Mbemba Mangulu (08.08.1994,Anderlecht/Belgia,2/0),
Cédric Mongongu (22.06.1989,Évian/Francja,14/0),
Issama Mpeko (03.03.1986,AS Vita Club,16/2),
Landry Mulemo (17.09.1986,Kortrijk/Belgia,8/0),
Gabriel Zakuani (31.05.1986,Peterborough United/Anglia,1/0).

Pomocnicy :
Mulota Kabangu (03.12.1985,TP Mazembe,6/3),
Dioko Alain Kaluyituka (02.01.1987,Al Kharitiyat/Katar,26/9),
Cédric Makiadi (23.02.1984,Freiburg/Niemcy,14/2),
Kisombe Makuntima (10.10.1992,DC Motema Pembe,0/0),
Zola Matumona (26.11.1981,Mons/Belgia,41/8),
Youssouf Mulumbu (25.01.1987,West Bromwich/Anglia,13/0).

Napastnicy :
Yves Diba Ilunga (12.08.1987,Al-Raed/Arabia Saudyjska,13/6),
Déo Kanda (11.08.1989,TP Mazembe,18/4),
Lomana Trésor LuaLua (28.12.1980,Karabükspor/Turcja,28/7),
Budge Manzia (24.09.1994,Shark XI,2/0),
Dieumerci Mbokani (22.11.1985,Anderlecht/Belgia,18/9),
Trésor Mputu (10.12.1985,TP Mazembe,35/13),
Luvumbu Nzinga (23.12.1987,SC Rojolu,1/0).

GRUPA C

Kiedy po raz pierwszy poleciałem na Puchar Narodów w 2004 roku do Tunezji, to w kadrach 16 zespołów było dwóch piłkarzy grających na co dzień w polskiej lidze: Dickson Choto i Emmanuel Ekwueme. W 2o06 w Egipcie spotkałem grupę futbolistów w kadrze Zimbabwe, którzy swego czasu zarabiali w klubach nad Wisłą. Na swoim ostatnim pucharze na którym byłem, w 2008 w Ghanie, byli za to polscy trenerzy, Henryk Kasperczak i Krzysztof Zięcik.

Przed rokiem mieliśmy dwóch swoich przedstawicieli w ekipie “Ogierów” z Burkina Faso. Teraz jest tylko Prejuce Nakoulma, bo Abdou Razack Traore, jeszcze do niedawna zawodnik Lechii Gdańsk i najlepszy afrykański zawodnik na ligowych boiskach w naszym kraju w dwóch ostatnich latach, właśnie co podpisał kontrakt z tureckim Gaziantepspor. Jak żałośnie prezentuje się nasza ekstraklasa na tle innych europejskich lig…

Dziś prezentacja piłkarzy z grupy C, gdzie oprócz Burkina Faso, są faworyzowane zespoły Zambii i Nigerii oraz rewalacja poprzedniego roku Etiopia, z ledwie trzema piłkarzami z zagranicznych lig.

ZAMBIA

Selekcjoner: Hervé Renard (Francja)

Bramkarze:
Danny Munyao (21.01.1987,Red Arrows,0/0),
Kennedy Mweene (12.11.1984,Free State Stars/RPA,73/0),
Joshua Titima (20.10.1992,Power Dynamos,2/0).

Obrońcy:
Hijani Himoonde (15.06.1985,TP Mazembe/DR Konga,31/2),
Francis Kasonde (01.09.1986,TP Mazembe/DR Konga,35/2),
Emmanuel Mbola (10.05.1993,Porto/Portugalia,30/0),
Joseph Musonda (30.05.1977,Golden Arrows/RPA,82/0),
Davies Nkausu (01.01.1986,SuperSport United/RPA,14/0),
Nathan Sinkala (23.04.1991,TP Mazembe/DR Konga,13/0),
Stophira Sunzu (22.06.1989,TP Mazembe/DR Konga,35/3).

Pomocnicy:
Isaac Chansa (23.03.1984,Henan Jianye/Chiny,51/1),
Noah Chivuta (25.12.1983,Free State Stars/RPA,24/2),
Rainford Kalaba (14.08.1986,TP Mazembe/DR Konga,63/10),
Felix Katongo (18.04.1984,Petro Atletico/Angola,53/5),
Chisamba Lungu (31.01.1991,Urał Swierdłowskaja obłast/Rosja,15/0),
Mukaka Mulenga (07.06.1993,Red Arrows,0/0),
William Njovu (04.03.1987,Hapoel Beer Szewa/Izrael,20/1),
Jonas Sakuwaha (22.07.1983,Al-Merreikh/Sudan,18/10.

Napastnicy:
James Chamanga (02.02.1980,Lioaning Whowin/Chiny,53/16),
Christopher Katongo (31.08.1982,Henan Jianye/Chiny,76/19),
Emmanuel Mayuka (21.11.1990,Southampton/Anglia,39/10),
Collins Mbesuma (03.02.1984,Orlando Pirates/RPA,39/15),
Jacob Mulenga (12.02.1984,Utrecht/Holandia,35/6).

NIGERIA

Selekcjoner : Stephen Keshi

Bramkarze :
Chigozie Agbim (28.11.1984,Enugu Rangers,5/0),
Austin Ejide (08.04.1984,Hapoel Beer Szewa/Izrael,23/0),
Vincent Enyeama (29.08.1982,Maccabi Tel-Awiw/Izrael,70/1).

Obrońcy :
Efe Ambrose (18.10.1988,Celtic/Szkocja,16/1),
Uwa Elderson Echiéjilé (20.01.1988,Braga/Portugalia,19/0),
Azubuike Egwuekwe (28.11.1988,Warri Wolves,12/0),
Godfrey Oboabona (16.08.1990,Sunshine Stars,11/0),
Kenneth Omeruo (17.10.1993,ADO Den Haag/Holandia,0/0),
Juwon Oshaniwa (14.09.1990,Aszdod/Izrael,8/0),
Joseph Yobo (06.09.1980,Fenerbahçe/Turcja,88/7).

Pomocnicy :
Reuben Gabriel (25.09.1990,Kano Pillars,10/1),
Nosa Igiebor (09.11.1990,Betis/Hiszpania,5/2),
Sunday Mba (28.11.1988,Enugu Rangers,6/3),
John Obi Mikel (22.04.1987,Chelsea/Anglia,38/3),
Victor Moses (12.12.1990,Chelsea/Anglia,6/2),
Nwankwo Obiorah (18.06.1989,Padova/Włochy,6/0),
Fegor Ogude (29.07.1987,Valerenga/Norwegia,7/0),
Ogenyi Onazi (25.12.1992,Lazio/Włochy,2/1),
Ejike Uzoenyi (23.03.1988,Enugu Rangers,11/0).

Napastnicy :
Emmanuel Emenike (10.05.1987,Spartak Moskwa/Rosja,8/1),
Brown Ideye (10.10.1988,Dynamo Kijów/Ukraina,5/1),
Ahmed Musa (14.10.1992,CSKA Moskwa/Rosja,19/3),
Ikechukwu Uche (05.01.1984,Villarreal/Hiszpania,40/18).

BURKINA FASO

Selekcjoner : Paul Put (Belgia)

Bramkarze :
Daouda Diakité (30.03.1983,Lierse/Belgia,26/0),
Germain Sanou (26.05.1992,Saint-Étienne/Francja,7/0),
Abdoulaye Soulama (19.11.1979,Asante Kotoko/Ghana,15/0).

Obrońcy :
Bakary Koné (27.04.1988,Lyon/Francja,24/0),
Keba Paul Koulibaly (24.03.1986,Dinamo Bukareszt/Rumunia,31/0),
Saidou Panandétiguiri (22.03.1984,Royal Antwerp/Belgia,44/2),
Mohamed Koffi (30.12.1986,PetroJet/Egipt,20/1),
Salif Dianda (17.12.1987,Ternana Calcio/Włochy,1/0)

Pomocnicy :
Wilfried Balima (20.05.1985,Sheriff Tiraspol/Mołdawia,14/2),
Charles Kaboré (09.02.1988,Marsylia/Francja,36/3),
Djakaridja Koné (22.07.1986,Évian/Francja,9/0),
Florent Rouamba (31.12.1986,Sheriff Tiraspol/Mołdawia,30/1),
Jonathan Pitroipa (12.04.1986,Rennes/Francja,33/4),
Abdou Razack Traoré (28.12.1988,Gaziantepspor/Turcja,11/2),
Wilfried Sanou (16.03.1984,Kyoto Sanga/Japonia,16/3),
Ali Rabo (06.06.1986,El-Shorta/Egipt,3/0),
Prejuce Nakoulma (21.04.1987,Górnik Zabrze/Polska,8/2),
Issouf Ouattara (07.10.1988,Czernomorec Burgas/Bułgaria,9/1).

Napastnicy :
Aristide Bancé (19.09.1984,FC Augsburg/Niemcy,23/4),
Moumouni Dagano (03.01.1981,Al-Sailiya/Katar,54/24),
Hugues-Wilfried Dah (10.07.1986,Al-Thaid/ZEA,0/0),
Pan Pierre Koulibaly (24.03.1986,Montegnée/Belgia,14/0),
Alain Traoré (31.12.1988,Lorient/Francja,25/10),

ETIOPIA

Selekcjoner : Sewnet Bishaw

Bramkarze :
Sisay Bancha (25.06.1985,Ethiopian Coffee,5/0),
Zerihun Tadele (31.10.1989,St. George,?/?),
Jemal Tassew (27.04.1989,Dedebit,4/0).

Obrońcy :
Berhanu Bogale (27.02.1986,Dedebit,?/?),
Abebaw Butako (02.03.1983,St. George,25/0),
Degu Debebe (19.03.1984,St. George,37/0),
Biadgelegn Elias (14.05.1988,St. George),
Alula Girma (15.07.1993,St. George,2/0),
Aynalem Hailu (12.10.1986,Dedebit,4/0),
Siyoum Tesfaye (19.12.1989,Dedebit,2/0).

Pomocnicy :
Mengistu Assefa (30.12.1989,Dedebit,?/?),
Shimelis Bekele (17.10.1990,St. George,19/6),
Dawit Estifanos (27.02.1988,Ethiopian Coffee,?/?),
Addis Hintsa (30.06.1987,Dedebit,?/?),
Asrat Megersa (17.04.1978,EEPCO,?/?),
Yussuf Saleh (22.03.1994,Syrianska FC/Szwecja,4/0),
Menyahel Teshome (14.11.1985,Dedebit,4/0),
Yared Zenabu (22.06.1989,St. George,?/?).

Napastnicy :
Adane Girma (25.06.1985,St. George,32/7),
Fuad Ibrahim (15.08.1991,Minnesota Stars/USA,1/0),
Getaneh Kebede (02.04.1990,Dedebit,11/5),
Oumed Oukri (05.12.1990,Defence,20/9),
Saladin Said (29.10.1988,Wadi Degla/Egipt,12/9).

GRUPA D

*Niewiele brakowało, a w tegorocznym PNA nie zagrałby Emmanuel Adebayor. Początkowo selekcjoner reprezentacji Togo, były napastnik “Trójkolorowych” Didier Six, pominął napastnika Tottenhamu przy ostatecznych nominacjach. Głównie dlatego, że lider “Jastrzębi” nie kwapił się do gry w kadrze. Potrzebna była interwencja samego prezydenta Togo Faure Gnassingbe, żeby Adebayor jednak poleciał do RPA. Ciekawa będzie jego konfrontacja z Drogbą już w najbliższy wtorek po południu na stadionie w Rustenburgu.

Ciekawe też, jak spiszą się jedenastki z Afryki Północnej, z gwiazdą reprezentacji Tunezji Youssefem Msakni, który teraz ma grać w katarskim zespole Lekhwiya.

WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ

Selekcjoner : Sabri Lamouchi (Francja)

Bramkarze :
Boubacar Barry (30.12.1979,Lokeren/Belgia,67/0),
Daniel Yeboah (13.11.1984,Dijon/Francja,12/0),
Badra Ali Sangaré (30.05.1986,Séwé Sports de San Pedro,1/0).

Obrońcy :
Souleymane Bamba (13.01.1985,Trabzonspor/Turcja,32/2),
Arthur Boka (02.04.1983,Stuttgart/Niemcy,70/1),
Emmanuel Eboué (04.06.1983,Galatasaray/Turcja,73/3),
Igor Lolo (22.07.1982,Kubań Krasnodar/Rosja,19/0),
Siaka Tiéné (22.02.1982,PSG/Francja,81/2),
Kolo Touré (19.03.1981,Manchester City/Anglia,102/6),
Ismaël Traoré (18.08.1986,Brest/Francja,1/0).

Pomocnicy :
Max Gradel (30.11.1987,Saint-Étienne/Francja,18/2),
Abdul Razak (11.11.1992,Manchester City/Anglia,2/0),
Romaric (04.06.1983,Real Saragossa/Hiszpania,39/5),
Cheikh Tioté (21.06.1986,Newcastle/Anglia,33/0),
Yaya Touré (13.05.1983,Manchester City/Anglia),71/10,
Didier Zokora (14.12.1980,Trabzonspor/Turcja,106/1).

Napastnicy :
Wilfried Bony (10.12.1988,Vitesse/Holandia,15/4),
Didier Drogba (11.03.1978,Shanghai Shenhua/Chiny,90/59),
Gervinho (27.05.1987,Arsenal/Anglia,42/9),
Salomon Kalou (05.08.1985,Lille/Francja,51/19),
Didier Konan Ya (25.01.1984,Hannover/Niemcy,18/6),
Arouna Koné (11.11.1983,Wigan/Anglia,37/9),
Lacina Traoré (20.05.1990,Anży/Rosja,1/1).

TUNEZJA

Selekcjoner : Sami Trabelsi

Bramkarze :
Aymen Mathlouthi (14.09.1984,Étoile du Sahel,39/0),
Farouk Ben Mustapha (,01.07.1989,Bizertin,2/0),
Moez Ben Cherifia (24.06.1991,Espérance,3/0).

Obrońcy :
Aymen Abdennour (06.08.1989,Toulouse/Francja,22/1),
Anis Boussaidi (10.04.1981,Tawrija Symferopol/Ukraina,30/0),
Khalil Chammam (24.07.1987,Espérance,17/0),
Chamseddine Dhaouadi (15.01.1987,Étoile du Sahel,3/0),
Fatah Gharbi (12.03.1983,Sfaxien,9/1),
Walid Hichri (05.03.1986,Espérance,10/1),
Bilel Ifa (09.03.1990,Club Africain,18/0).

Pomocnicy :
Hatten Baratli (09.01.1991,Club Africain,3/0),
Oussama Darragi (03.04.1987,FC Sion/Szwajcaria,35/6),
Chadi Hammami (14.06.1986,Kuwait SC/Kuwejt,21/1),
Wahbi Khazri (08.02.1991,Bastia/Francja,1/0),
Youssef Msakni (28.10.1990,Lekhwiya/Katar,17/3),
Khaled Mouelhi (13.02.1981,Espérance,8/0),

Mejdi Traoui (13.12.1983,Espérance,33/1),
Wissem Ben Yahia (09.09.1984,Mersin Idmanyurdu/Turcja,31/3).

Napastnicy :
Fakhreddine Ben Youssef (21.06.1991,Sfaxien,4/1),
Zouheir Dhaouadi (01.01.1988,brak klubu,27/3),
Hamdi Harbaoui (05.01.1985,Lokeren/Belgia,8/4),
Issam Jemâa (28.0.1984,Kuwait SC/Kuwejt,69/32),
Saber Khelifa (14.10.1986,Évian/Francja,16/5).

ALGIERIA

Selekcjoner : Vahid Halilhodžić (Bośnia i Hercegowina)

Bramkarze :
Azzedine Doukha (05.08.1986,USM El Harrach,2/0),
Rais M’Bolhi (25.04.1986,Krylja Sowietow/Rosja,17/0),
Cédric Si Mohamed (09.01.1985,JSM Béjaia,1/0).

Obrońcy :
Essaid Belkalem (01.01.1989,JS Kabylie,3/0),
Liassine Cadamuro (05.03.1988,Real Sociedad/Hiszpania,3/0),
Faouzi Ghoulam (01.02.1991,Saint-Étienne/Francja,0/0),
Carl Medjani (15.05.1987,Ajaccio/Francja,13/0),
Rafik Halliche (02.09.1986,Académica de Coimbra/Portugalia,21/1),
Djamel Mesbah (09.10.1984,Milan/Włochy,15/0),
Ali Rial (26.03.1980,JS Kabylie,0/0).

Pomocnicy :
Yacine Bezzaz (10.08.1981,CS Constantine,22/3),
Hamer Bouazza (22.02.1985,Racing Santander/Hiszpania,20/3),
Ryad Boudebouz (19.02.1990,Sochaux/Francja,14/1),
Sofiane Feghouli (26.12.1989,Valencia/Hiszpania,8/2),
Adlene Guedioura (12.11.1985,Nottingham Forest/Anglia,17/1),
Foued Kadir (05.12.1983,Marsylia/Francja,15/2),
Mehdi Lacen (15.05.1984,Getafe/Hiszpania,19/0),
Khaled Lemmouchia (06.12.1981,Club Africain/Tunezja,24/0),
Medhi Mostefa (30.08.1983,Ajaccio/Francja,9/0),
Saad Tedjar (14.01.1986,USM Algier,5/0).

Napastnicy :
Mohamed Amine Aoudia (06.06.1987,ES Sétif,4/0),
El Arbi Hillel Soudani (25.11.1987,Vitoria Guimaraes/Portugalia,8/6),
Islam Slimani (15.06.1988,CR Belouizdad,6/5).

TOGO

Selekcjoner : Didier Six (Francja)

Bramkarze :
Baba Tchagouni (31.12.1990,Dijon/Francja,15/0),
Mawugbé Atsou (20.08.1986,Maranatha,5/0).

Obrońcy :
Abdoul-Gafar Mamah (24.08.1985,Dacia Kiszyniów/Mołdawia,55/0),
Daré Nibombé (16.08.1980,Boussu Dour/Belgia,47/0),
Serge Akakpo (15.10.1987,MŠK Žilina/Słowacja,31/0),
Kokou Donou (24.04.1991,Maranatha,9/0),
Sadat Ouro-Akoriko (01.02.1988,Free State Stars/RPA,9/0),
Vincent Bossou (07.02.1986,Becamex Binh Duong/Wietnam,9/0),
Dakonam Djene (31.12.1991,Coton Sport/Kamerun,3/0).

Pomocnicy :
Moustapha Salifou (01.06.1983,brak klubu,60/6),
Komlan Amewou (15.12.1983,Nîmes/Francja,48/4).
Alaixys Romao (18.01.1984,Lorient/Francja,42/0),
Prince Segbefia (11.03.1991,Auxerre/Francja,12/0),
Sapol Mani (05.06.1991,CA Batna/Algieria,11/2),
Dové Wome (08.06.1991,Free State Stars/RPA,11/2),
Kodjo Amétépé (03.10.1990,Mounana/Gabon,4/0).

Napastnicy :
Emmanuel Adebayor (26.02.1984,Tottenham/Anglia,54/26),
Jonathan Ayité (07.09.1985,Brest/Francja,11/2),
Serge Gakpé (07.05.1987,Nantes/Francja,18/3),
Kalen Damessi (28.03.1990,Lille/Francja,7/1),
Meme Placca Fessou (01.12.1994,OC Agaza,2/0)

*kadry finalistów przygotował Mateusz Mleczak

za Afrykagola.pl

TERMINARZ XXIX PUCHARU NARODÓW 2013

GRUPA A

19 stycznia, godz. 18, Johannesburg: RPA – Republika Zielonego Przylądka

19 stycznia, godz. 21, Johannesburg: Angola – Maroko

23 stycznia, godz. 17, Durban: RPA – Angola

23 stycznia, godz. 20, Durban: Maroko – Republika Zielonego Przylądka

27 stycznia, godz. 19, Durban: Maroko – RPA

27 stycznia, godz. 19, Port Elizabeth: Republika Zielonego Przylądka – Angola

GRUPA B

20 stycznia, godz. 17, Port Elizabeth: Ghana – DR Konga

20 stycznia, godz. 20, Port Elizabeth: Mali – Niger

24 stycznia, godz. 17, Port Elizabeth: Ghana – Mali

24 stycznia, godz. 20, Port Elizabeth: Niger – DR Konga

28 stycznia, godz. 19, Port Elizabeth: Niger – Ghana

28 stycznia, godz. 19, Durban: DR Konga – Mali

GRUPA C

21 stycznia, godz. 17, Nelspruit: Zambia – Etiopia

21 stycznia, godz. 20, Nelspruit: Nigeria – Burkina Faso

25 stycznia, godz. 17, Nelspruit: Zambia – Nigeria

25 stycznia, godz. 20, Nelspruit: Burkina Faso – Etiopia

29 stycznia, godz. 19, Nelspruit: Burkina Faso – Zambia

29 stycznia, godz. 19, Rustenburg: Etiopia – Nigeria

GRUPA D

22 stycznia, godz. 17, Rustenburg: Wybrzeże Kości Słoniowej – Togo

22 stycznia, godz. 20, Rustenburg: Tunezja – Algieria

26 stycznia, godz. 17, Rustenburg: Wybrzeże Kości Sloniowej – Tunezja

26 stycznia, godz. 20, Rustenburg: Algieria – Togo

30 stycznia, godz. 19, Rustenburg: Algieria – Wybrzeże Kości Sloniowej

30 stycznia, godz. 19, Nelspruit: Togo – Tunezja

ĆWIERĆFINAŁY

2 luty, godz. 17, Port Elizabeth: zwycięzca grupy B – drugi zespół grupy A

2 luty, godz. 20.30, Durban: zwycięzca grupy A – drugi zespół grupy B

3 luty, godz. 17, Rustenburg: zwycięzca grupy D – drugi zespół grupy B

3 luty, godz. 20.30, Nelspruit: zwycięzca grupy C – drugi zespół grupy D

PÓŁFINAŁY

6 luty, godz. 17, Durban: zwycięzca 2 ćwierćfinału – wygrany 3 ćwierćfinału

6 luty, godz. 20.30, Nelspruit: zwycięzca 1 ćwierćfinału – wygrany 4 ćwierćfinału

MECZ O III MIEJSCE

9 luty, godz. 20, Port Elizabeth

FINAŁ

10 luty, godz. 20, Johannesburg

blog comments powered by Disqus