Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

13-06-2013 | Sport | afryka, futbol, namibia

Grozili trenerowi śmiercią

Winien jestem wczorajsze rezultaty w grupie F. Dramat przeżyli piłkarze Malawi. Prowadzili u siebie z Kenią 2:1, żeby stracić wyrównującego gola po samobójczym trafieniu 20-letniego obrońcy Chimanga Kayira… Gdyby nie ta niefortunna bramka, to “Płomienie” miałyby na koncie tyle samo punktów co faworyzowana Nigeria.

W ostatnim meczu przed prestiżowym Pucharem Konfederacji na stadionach w Brazylii “Super Orły” szczęśliwie, bardzo szczęśliwie zremisowały z Namibią. I to pomimo wielkich kłopotów  ”Dzielnych Wojowników”. Na godziny przed rozpoczęciem meczu w Windhuk z pracy selekcjonera zrezygnował Roger Palmgren. I to zaledwie po miesiącu pracy i remisie w eliminacyjnym meczu z Malawi na wyjeździe tydzień temu.

We wrześniu o pierwsze miejsce w grupie Nigeria zagra u siebie z Malawi. Mistrzom Afryki do pierwszego miejsca i awansu do play-off wystarczy remis.

Kolejne eliminacyjne spotkania jutro i w weekend.

ELIMINACJE MŚ W STREFIE AFRYKAŃSKIEJ

Grupa A
2 czerwca 2012:
Republika Środkowoafrykańska – Botswana 2:0
3 czerwca: RPA – Etiopia 1:1
9 czerwca: Botswana – RPA 1:1
10 czerwca: Etiopia – Republika Środkowoafrykańska 2:0

23 marca: RPA – Republika Środkowoafrykańska 2:0. Matlaba 34. Parker 70.

24 marca: Etiopia – Botswana 1:0. Getaneh 88.

8 czerwca: Botswana – Etiopia 1:2. Sembowa 76. – Kebede 33. Saladin 45.

Republika Środkowoafrykańska – RPA 0:3. Parker 25. Tshabalala 44. Mashego 90.

Tabela
1. Etiopia 4 10 6:2
2. RPA 4 8 7:2
3. Republika Środkowoafrykańska 4 3 2:7
4. Botswana 4 1 2:6

15 czerwca: Botswana – Republika Środkowoafrykańska

16 czerwca: Etiopia – RPA

7 września: RPA – Botswana

Republika Środkowoafrykańska – Etiopia

Grupa B
2 czerwca 2012:
Sierra Leone – Republika Zielonego Przylądka 2:1
2 czerwca: Tunezja – Gwinea Równikowa 3:1
9 czerwca: Republika Zielonego Przylądka – Tunezja 1:2
9 czerwca: Gwinea Równikowa – Sierra Leone 2:2

23 marca Tunezja – Sierra Leone 2:1. Darragi 57. Khazri 72. – A.Kamara 74.

24 marca: Gwinea Równikowa – Republika Zielonego Przylądka 4:3. Nsue 3. 17. karny, 76. Rincon 88. – Djaniny 5. 85., Platini 19.

8 czerwca: Sierra Leone – Tunezja 2:2. K.Kamara 39. A.Kamara 72. – Darragi 55. karny Youssef 90.

Republika Zielonego Przylądka – Gwinea Równikowa 2:1. Babanco 17. Djaniny 53. –  Obina 54.

Tabela
1. Tunezja 4 10 9:5
2. Sierra Leone 4 5 7:7
3. Gwinea Równikowa 4 4 8:10
4. Republika Zielonego Przylądka 4 3 7:9

15 czerwca: Republika Zielonego Przylądka – Sierra Leone

16 czerwca: Gwinea Równikowa – Tunezja

7 września: Sierra Leone – Gwinea Równikowa

Tunezja – : Republika Zielonego Przylądka

Grupa C
2 czerwca 2012:
Wybrzeże Kości Słoniowej – Tanzania 2:0
2 czerwca: Gambia – Maroko 1:1
9 czerwca: Maroko – Wybrzeże Kości Słoniowej 2:2
10 czerwca: Tanzania – Gambia 2:1

23 marca: Wybrzeże Kości Słoniowej – Gambia 3:0. Wilfried 49. karny, Y.Toure 59. Kalou 70.

24 marca: Tanzania – Maroko 3:1. Ulimwengu 46. Samata 57. 80. – Arabi 90.

8 czerwca: Gambia – Wybrzeże Kości Słoniowej 0:3. L.Traore 12. Wilfried 62. Y.Youre 90.

Maroko – Tanzania 2:1. Hamdallah 40. karny Arabi 51. – Kiemba 62.

Tabela
1. WKS 4 10 10:2
2. Tanzania 4 6 6:6
3. Maroko 4 5 6:7
4. Gambia 4 1 2:9

15 czerwca: Maroko – Gambia

16 czerwca: Tanzania – Wybrzeże Kości Słoniowej

7 września: Wybrzeże Kości Słoniowej – Maroko

Gambia – Tanzania

Grupa D
1 czerwca 2012:
Ghana – Lesotho 7:0
2 czerwca: Sudan – Zambia 2:0
9 czerwca: Zambia – Ghana 1:0
10 czerwca: Lesotho – Sudan 0:0

23 marca: Lesotho – Zambia 1:1. Marabe 89. – Mbesuma 73.

Ghana – Sudan 4:0. Gyan 19., Wakaso 38., Waris 79., Agyemang-Badu 84.

7 czerwca: Sudan – Ghana 1:3. El-Tahir (karny) – Gyan – 2, Muntari

8 czerwca: Zambia – Lesotho 4:0. J. Mulenga 36. 64. C.Katongo 61. Mbesuma 83.

Tabela
1. Ghana 4 9 14:2
2. Zambia 4 7 6:3
3. Sudan 4 4 3:7
4. Lesotho 4 2 1:12

15 czerwca: Zambia – Sudan

16 czerwca: Lesotho – Ghana

7 września: Ghana – Zambia

Sudan – Lesotho

Grupa E
2 czerwca:
Burkina Faso – Kongo 0:3 walkower. Mecz zakończył się rezultatem 0:0.
3 czerwca: Niger – Gabon 3:0 walkower. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.
9 czerwca: Kongo – Niger 1:0
9 czerwca: Gabon – Burkina Faso 1:0

23 marca: Burkina Faso – Niger 4:0. Pitroipa 3. Bance 36. Kabore 78. Nakoulma 88.

Kongo – Gabon 1:0. Veijeany 67.

8 czerwca: Gabon – Kongo 0:0

9 czerwca: Niger – Burkina Faso 0:1. Pitroipa 81.

Tabela
1. Kongo 4 10 5:0

2. Burkina Faso 4 6 5:4

3. Gabon 4 4 1:4

4. Niger 4 3 3:6

15 czerwca: Gabon – Niger

Kongo – Burkina Faso

7 września: Burkina Faso – Gabon

Niger – Kongo

Grupa F
2 czerwca 2012:
Kenia – Malawi 0:0
3 czerwca: Nigeria – Namibia 1:0
9 czerwca: Malawi – Nigeria 1:1
9 czerwca: Namibia – Kenia 1:0

23 marca: Nigeria – Kenia 1:1. Oduamadi 90. – Kahata 36

Namibia – Malawi 0:1. Mhango 70.

5 czerwca: Kenia – Nigeria 0:1. Musa 81.

Malawi – Namibia 0:0

12 czerwca: Namibia – Nigeria 1:1. Hotto 77. – Oboabona 83.

Malawi – Kenia 2:2. Ngalande 46. Ng’ambi 81. – Mohamed 51. Kayira 89. samobójcza

Tabela
1. Nigeria 5 9 5:3
2. Malawi 5 7 4:3
3. Namibia 5 5 3:4
4. Kenia 5 3 3:5

7 września: Nigeria – Malawi

Kenia – Namibia

Grupa G

1 czerwca 2012: Egipt – Mozambik 2:0
3 czerwca: Zimbabwe – Gwinea 0:1
10 czerwca: Mozambik – Zimbabwe 0:0
10 czerwca: Gwinea – Egipt 2:3

24 marca: Mozambik – Gwinea 0:0

26 marca: Egipt – Zimbabwe 2:1. Rabbou 55. Aboutrika 88. – Musona 75.

9 czerwca: Gwinea – Mozambik 6:1. I.Yattara 16. 87., Sadio 34. 45. karny, I.Traore 74. M.Diarra 80. – Pelembe 44.

Zimbabwe – Egipt 2:4. Musona 21. 81. Billiat – Aboutreika 5. Mohmed Salah 41. 77. 83.

Tabela
1. Egipt 4 12 11:5
2. Gwinea 4 7 9:4
3. Mozambik 4 2 1:8
4. Zimbabwe 4 1 3:7

16 czerwca: Gwinea – Zimbabwe

Mozambik – Egipt

7 września: Egipt – Gwinea

Zimbabwe – Mozambik

Grupa H
2 czerwca:
Algieria – Rwanda 4:0
3 czerwca: Benin – Mali 1:0
9 czerwca: Mali – Algieria 2:1
10 czerwca: Rwanda – Benin 1:1

24 marca: Rwanda – Mali 1:2. Kagere 37. – Samassa 50., A.Traore 55.

26 marca: Algieria – Benin 3:1. Feghouli 10. Taider 60. Slimani 90. – Gestede 26.

9 czerwca: Mali – Rwanda 1:1. N’Diaye 77. – Kagere 33.

Benin – Algieria 1:3. Gestede 31. – Slimani 38. 42. Ghilas 78.

Tabela
1. Algieria 4 9 11:4
2. Mali 4 7 5:4
3. Benin 4 4 4:7
4. Rwanda 4 2 3:8

16 czerwca: Mali – Benin

Rwanda – Algieria

7 września: Algieria – Mali

Benin – Rwanda

Grupa I
2 czerwca:
Kamerun – DR Konga 1:0
3 czerwca: Togo – Libia 1:1
10 czerwca: Libia – Kamerun 2:1
10 czerwca: DR Konga – Togo 2:0

23 marca: Kamerun – Togo 2:1. Eto 42. karny, 82. – Wome 45.

24 marca: DR Konga – Libia 0:0

7 czerwca: Libia – DR Konga 0:0

9 czerwca: Togo – Kamerun 2:0. Amewou 32. Atakora 70.

Tabela
1. Kamerun 4 6 4:5
2. Libia 4 6 3:2
3. DR Konga 4 5 2:1
4. Togo 4 4 4:5

14 czerwca: Libia – Togo

16 czerwca: DR Konga – Kamerun

6 września: Kamerun – Libia

Togo – DR Konga

Grupa J
2 czerwca:
Senegal – Liberia 3:1
3 czerwca: Angola – Uganda 1:1
9 czerwca: Uganda – Senegal 1:1
10 czerwca: Liberia – Angola 0:0

23 marca: Senegal – Angola 1:1. Sow 39. – Amaro 75.

24 marca: Liberia – Uganda 2:0. Wleh 36., Laffor 50.

8 czerwca: Angola – Senegal 1:1. Guilherme 52. – Papiss Cisse 22.

Uganda – Liberia 1:0. Maweijje 4.

Tabela
1. Senegal 4 6 6:4
2. Uganda 4 5 3:4
3. Angola 4 4 3:3

4. Liberia 4 4 3:4

15 czerwca: Uganda – Angola

Liberia – Senegal

7 września: Angola – Liberia

Senegal – Uganda

Zwycięzcy grup rozlosowani zostaną w pięć par, z których wygrany zagra w mundialu 2014. Ta ostatnia trzecia faza eliminacji w strefie afrykańskiej odbędzie się w październiku i listopadzie.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

blog comments powered by Disqus