Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

02-09-2016 | Sport | afryka, afrykagola, zichlarz

Eliminacje Pucharu Narodów. Kiepskie pożegnanie Bafana Bafana

Dziś rozegrano tylko jeden mecz w ostatniej rundzie gier o awans do finałowego turnieju PNA, który w styczniu i lutym odbędzie się na stadionach Gabonu. W meczu o nic, RPA tylko zremisowało u siebie z Mauretanią 1:1. Dla Bafana Bafana oznacza to, że grupowe rozgrywki kończą w grupie M na trzecim miejscu, za Kamerunem i Maurami. To wstyd. RPA powinno być futbolową potęgą w Afryce, tak jak było to choćby w latach 90., a tymczasem z kretesem przegrali kolejne eliminacje.

Następne grupowe mecze w sobotę i niedzielę. Na razie awans zapewniło sobie dziesięć zespołów, to Maroko, Algieria, Egipt, Senegal, Ghana, Mali, Gwinea-Bissau, Kamerun, Zimbabwe oraz Gabon (gospodarz turnieju). O pozostałe sześć miejsc trwa zacięta rywalizacja. Wszystko będzie jasne w niedzielę wieczorem.

ELIMINACJE PUCHARU NARODÓW AFRYKI 2017

Grupa A

12 czerwca (piątek) 2015, Tunezja – Dżibuti 8:1. Chikhaoui 9., 22., 23., Sassi 37., Khalifa 63., Ben Youssef 68., Hannachi 79., Touzghar 80. – Liban 54. karny

14 czerwca (niedziela), Togo – Liberia 2:1. Ouro-Akoriko 63., Adebayor 89. – Jebor 43.

4 września (piątek): Dżibuti – Togo 0:2. Akakpo 4., Ayite 41.

5 września (sobota): Liberia – Tunezja 1:0. Doe 79.

24 marca 2016: Dżibuti – Liberia 0:1. Laffor 65.

25 marca (piątek) 2016: Tunezja – Togo 1:0. Msakni 46.

29 marca (wtorek): Liberia – Dżibuti 5:0. Laffor 13. karny, Johnson 30., Jebor 47., 55., 90.

Togo – Tunezja 0:0

3 czerwca: Dżibuti – Tunezja 0:3. Sliti 15., Harbaoui 45., Khenissi 60.

5 czerwca: Liberia – Togo 2:2. Dorbor 8., Jebor 55. – Ayite 69., Laba 83.

4 września: Tunezja – Liberia

Togo – Dżibuti

1. Liberia 5 10 10-4

2. Tunezja 5 10 12-2

3. Togo 5 8 6-4

4. Dżibuti 5 0 1-19

Grupa B

13 czerwca (sobota), Angola – Republika Środkowoafrykańska 4:0. Gelson 36., 63., Menga 56. karny., Gilberto 90. karny

14 czerwca (niedziela), DR Konga – Madagaskar 2:1. Ndombe 57., Mpela 74. – Nonot 77.

6 września (niedziela): Madagaskar – Angola 0:0

Republika Środkowoafrykańska – DR Konga 2:0. Mabide 23. karny, Gourrier 33.

24 marca (czwartek): Madagaskar – Republika Środkowoafrykańska 1:1. Andriamahitsinoro 80. karny – Moussa 86.

26 marca (sobota): DR Konga – Angola 2:1. Bakambu 20., Meschack 77. – Fredy 90.

28 marca (poniedziałek): Republika Środkowoafrykańska – Madagaskar 2:1. Keita 53., Moussa 55. – Andriatsima 35.

29 marca (wtorek): Angola – DR Konga 0:2. Mpela 45., Bolingi 90.

5 czerwca: Republika Środkowoafrykańska – Angola 3:1. Mabide 15., Enza 39., Boki 80. – Pana 85.

Madagaskar – DR Konga 1:6. Rakotonomenjanahary 87. – Bakambu 2. 82, M’Poku 21. 65., Bolasie 42., Botaka 90.

3 września: Angola – Madagaskar

4 września: DR Konga – Republika Środkowoafrykańska

1. DR Konga 5 12 12-5

2. Republika Środkowoafrykańska 5 10 8-7

3. Angola 5 4 6-7

4. Madagaskar 5 2 4-11

Grupa C

13 czerwca (sobota), Mali – Sudan Południowy 2:0 Maiga 17., S. Coulibaly 29.

14 czerwca (niedziela), Gwinea Równikowa – Benin 1:1. Nsue 48. – Sessegnon 45.

5 września (sobota): Sudan Południowy – Gwinea Równikowa 1:0. Lual 52.

6 września (niedziela): Benin – Mali 1:1. Adeoti 34. – Doaby 21.

23 marca (środa): Sudan Południowy – Benin 1:2. Bruno 88. – Gounongbe 16., Mounie 75.

25 marca (piątek): Mali – Gwinea Równikowa 1:0. Wague 82.

27 marca (niedziela): Benin – Sudan Południowy 4:1. Sessegnon 23., 90., Pote 38., Dossou 72. – Lual 84.

28 marca (poniedziałek): Gwinea Równikowa – Mali 0:1

4 czerwca: Sudan Południowy – Mali 0:3

12 czerwca: Benin – Gwinea Równikowa 2:1. Adenon 25., Djigla 60. – Zarandona 60.

4 września: Gwinea Równikowa – Sudan Południowy

Mali – Benin

1. Mali 5 13 8-1

2. Benin 5 11 10-5

3. Sudan Południowy 5 3 4-10

4. Gwinea Równikowa 5 1 2-5

Grupa D

13 czerwca (sobota), Uganda – Botswana 2:0. Massa 55., Umony 66.

Burkina Faso – Komory 2:0. Bance 61., Zongo 82.

5 września (sobota): Komory – Uganda 0:1. Mawejje 25.

Botswana – Burkina Faso 1:0. Mogorosi 50.

24 marca (czwartek): Komory – Botswana 1:0. El Fardou Ben Nabouhane 60.

26 marca (sobota): Burkina Faso – Uganda 1:0. Pitroipa 60. karny

27 marca (niedziela): Botswana – Komory 2:1. Moyana 48., Mogorosi 87. – Youssouf 44.

29 marca (wtorek): Uganda – Burkina Faso 0:0

4 czerwca: Botswana – Uganda 1:2. Makgantai 52. – Kizito 10., Aucho 54.

5 czerwca: Komory – Burkina Faso 0:1. Traore 84.

4 września: Uganda – Komory

Burkina Faso – Botswana

1. Burkina Faso 5 10 4-1

2. Uganda 5 10 5-2

3. Botswana 5 6 4-6

4. Komory 5 3 2-6

Grupa E

13 czerwca (sobota), Zambia – Gwinea-Bissau 0:0

14 czerwca (niedziela), Kongo – Kenia 1:1. Oniangue 34. karny – Were 9.

5 września (sobota): Gwinea-Bissau – Kongo 2:4. Zezinho 63., 80. – Dore 30., 33, 62., 65.

6 września (niedziela): Kenia – Zambia 1:2. Olunga 13. – Kalengo 28., Mbesuma 42.

23 marca (środa): Gwinea-Bissau – Kenia 1:0. I.Camara 15.

Zambia – Kongo 1:1. Kalengo 60. – Massengo 75.

27 marca (niedziela): Kongo – Zambia 1:1. Massengo 47. – Kalengo 72.

Kenia – Gwinea-Bissau 0:1. Mendes 81.

4 czerwca: Gwinea-Bissau – Zambia 3:2. Zezinho 15. karny, Mendy 37., Silva 90. – Mbesuma 25., Katongo 48.

5 czerwca: Kenia – Kongo 2:1. Masika 24., Johanna 67. – Oniangue 19. karny

4 września: Kongo – Gwinea-Bissau

Zambia – Kenia

1. Gwinea-Bissau 5 10 7-6

2. Kongo 5 6 8-7

3. Zambia 5 6 6-6

4. Kenia 5 4 4-6

Grupa F

12 czerwca (piątek), Maroko – Libia 1:0. El Kaddouri 51.

13 czerwca (sobota), Republika Zielonego Przylądka – Wyspy Świętego Tomasza i Książęce 7:1. Djaniny 11., 73., Rocha 17. karny, Rodrigues 35., Fortes 42., Babanco 51. karny, Tavares 75. – Leal 54.

5 września (sobota): Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Maroko 0:3. Amrabat 34., El Arabi 39., Dirar 42.

6 września (niedziela): Libia – Republika Zielonego Przylądka 1:2. Almosrati 85. – de Graca 56., Mendes 89.

23 marca (środa): Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Libia 2:1. El-Houni 84. samobójcza, Luis Leal 88. – Al-Badri 24.

26 marca (sobota): Republika Zielonego Przylądka – Maroko 0:1. El Arabi 26. karny

28 marca (poniedziałek): Libia – Wyspy Świętego Tomasza i Książęce 4:0

29 marca (wtorek): Maroko – Republika Zielonego Przylądka 2:0. El-Arabi 55. karny, 61.

3 czerwca: Libia – Maroko 1:1. Al-Warfali 90. – Dirar 38.

4 czerwca: Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Republika Zielonego Przylądka 1:2. Batyschyev 88. – Gomes 50., 80.

3 września: Republika Zielonego Przylądka – Libia

4 września: Maroko – Wyspy Świętego Tomasza i Książęce

1. Maroko 5 13 7-1

2. Zielony Przylądek 5 9 11-6

3. Libia 5 4 7-6

4. Wyspy Świętego Tomasza 5 3 4-17

Grupa G

13 czerwca (sobota), Nigeria – Czad 2:0. Salami 63., Ighalo 80. karny

14 czerwca (niedziela), Egipt – Tanzania 3:0. Rabia 61., Morsi 65., Salah 70.

5 września (sobota): Tanzania – Nigeria 0:0

6 września (niedziela): Czad – Egipt 1:5. Haroun 38. – Morsi 2., 25., 62., Salah 40., Kahraba 57.

23 marca (środa): Czad – Tanzania 0:1. Samatta

25 marca (piątek): Nigeria – Egipt 1:1. Oghenekaro 60.  – Salah 90.

28 marca (poniedziałek): Tanzania – Czad. Mecz odwołany.

29 marca (wtorek): Egipt – Nigeria 1:0. Sobhy 65.

4 czerwca: Tanzania – Egipt 0:2. Salah 44., 58.

Czad – Nigeria odwołany

3 września: Nigeria – Tanzania

Egipt – Czad odwołany

1. Egipt 4 10 7-1

2. Nigeria 3 2 1-2

3. Tanzania 3 1 0-5

4. Czad* 3 0 1-8

*Czad wycofał się z rozgrywek w trakcie eliminacji. Wyniki z udziałem tej reprezentacji zostały anulowane

Grupa H

14 czerwca (niedziela), Ghana – Mauritius 7:1. Atsu 11., J.Ayew  17., 38., Gyan 23., 30., Schlupp 66., Accam 90. – Sophie 32.

Mozambik – Rwanda 0:1. Sugira 3.

5 września (sobota): Rwanda – Ghana 0:1. Wakaso 85.

6 września (niedziela): Mauritius – Mozambik 1:0. Pithia 48.

24 marca (czwartek): Ghana – Mozambik 3:1. Acheampong 4., Boye 56., J.Ayew 58. – Manjate 67.

26 marca (sobota): Mauritius – Rwanda 1:0. Rasolofonirina 59.

27 marca (niedziela): Mozambik – Ghana 0:0

29 marca (wtorek): Rwanda – Mauritius 5:0. Nshuti 11., Sugira 30., 31., Omborenga 71., Mugiraneza 89.

4 czerwca: Rwanda – Mozambik 2:3. Tuyisenge 37., 78. – Domingues 10., Manjate 45., Pelembe 82.

5 czerwca: Mauritius – Ghana 0:2. A.Ayew 71., Atsu 78.

3 września: Mozambik – Mauritius

Ghana – Rwanda

1. Ghana 5 13 13-2

2. Rwanda 5 6 8-5

3. Mauritius 5 6 3-14

4. Mozambik 5 4 4-7

Grupa I

14 czerwca (niedziela), Sudan – Sierra Leone 1:0. Agab 77. karny

6 września (niedziela): Sierra Leone – WKS 0:0

25 marca (piątek): WKS – Sudan 1:0. Gervinho 34.

29 marca (wtorek): Sudan – WKS 1:1. Tahir 30. – Gradel 17.

4 czerwca: Sierra Leone – Sudan 1:0. Fofanah 64.

3 września: WKS – Sierra Leone

1. WKS 3 5 2-1

2. Sudan 4 4 2-3

3. Sierra Leone 3 4 1-1

Grupa J

13 czerwca (sobota), Algieria – Seszele 4:0. Slimani 22., Soudani 34., 47. Bentaleb 90.

14 czerwca (niedziela), Etiopia – Lesotho 2:1. Panom 68., Said 78. – Mothoana 41.

5 września (sobota): Seszele – Etiopia 1:1. Laurence 24. karny – Seyoum 54.

6 września (niedziela): Lesotho – Algieria 1:3. Mokhahlane 38. – Ghoulam 32., Soudani 85., 90.

25 marca (piątek): Algieria – Etiopia 7:1. Feghouli 24., 48., Slimani 32., 90., Brahimi 72., Taider 75., Ghezzal 81. – Kebede 85.

26 marca (sobota): Seszele – Lesotho 2:0

29 marca (wtorek): Etiopia – Algieria 3:3. Kebede 29., 50., Fikadu 64. – Slimani 43., Mandi 62., Ghoulam 85.

Lesotho – Seszele 2:1. Jane 26., Khutlang 74. – Suzette 26.

2 czerwca: Seszele – Algieria 0:2. Benzia 41., Soudani 62.

5 czerwca: Lesotho – Etiopia 1:2. Thabantso 58. – Kebede 45., 53.

3 września: Etiopia – Seszele

4 września: Algieria – Lesotho

1. Algieria 5 13 19-5

2. Etiopia 5 8 9-13

3. Seszele 5 4 4-9

4. Lesotho 5 3 5-10

Grupa K

13 czerwca (sobota), Senegal – Burundi 3:1. Konate 15. karny, Biram Diouf 63., Mane 90. – Fiston 59.

14 czerwca (niedziela), Niger – Namibia 1:0. Sakou 39. karny

5 września (sobota): Burundi – Niger 2:0. Razak 21., Papy 83.

Namibia – Senegal 0:2. Kouyate 35.,  Mane 56.

26 marca (sobota): Burundi – Namibia 1:3. Razak 84. – Shilongo 55., Shalulile 58., Somaeb 90.

Senegal – Niger 2:0. Diame 16., Niasse 69.

29 marca (wtorek): Namibia – Burundi 1:3. Hotto 6. – Kuizera 45., F.Razak 78., 88.

Niger – Senegal 1:2. Konate 22. karny, N’Diaye 41. – V.Adebayor 66. karny

4 czerwca: Burundi – Senegal 0:2. Mane 16., Diouf 42.

Namibia – Niger 1:0. Shalulile 15.

3 września: Senegal – Namibia

4 września: Niger – Burundi

1. Senegal 5 15 11-2

2. Burundi 5 6 7-9

3. Namibia 5 6 5-7

4. Niger 5 3 2-7

Grupa L

12 czerwca (piątek), Gwinea – Suazi 1:2. Kamano 68. – Tsabedze 12., 84.

13 czerwca (sobota), Malawi – Zimbabwe 1:2. Banda 24. – Malajila 23., Billiat 83.

6 września (niedziela): Suazi – Malawi 2:2. Mzawa 15. samobójcza., Mabila 60. – Phiri 6., Msowoya 17.

Zimbabwe – Gwinea 1:1. Musona 34. – I. Traore 3.

25 marca (piątek): Suazi – Zimbabwe 1:1. Badenhorst 2. – Ndokuito 44.

Gwinea – Malawi 0:0

28 marca (poniedziałek): Zimbabwe – Suazi 4:0. Musona 53., Nhamoinesu 59., Rusike 78., Billat 86.

29 marca (wtorek): Malawi – Gwinea 1:2. Msowoya 32. – Yattara 45., Sylla 60.

5 czerwca: Suazi – Gwinea 1:0. Ndzinisa 48.

Zimbabwe – Malawi 3:0. Musona 15., Billiat 36., Malajila 90.

4 września: Malawi – Suazi

Gwinea – Zimbabwe

1. Zimbabwe 5 11 11-3

2. Suazi 5 8 6-8

3. Gwinea 5 5 4-5

4. Malawi 5 2 4-9

Grupa M

13 czerwca (sobota), RPA – Gambia 0:0

14 czerwca (niedziela), Kamerun – Mauretania 1:0. Aboubakar 90.

5 września (sobota): Mauretania – RPA 3:1. Abeid 6., Beyguili 81., Ahmed 88. – Gabuza 69.

6 września (niedziela): Gambia – Kamerun 0:1. Aboubakar 65.

25 marca (piątek): Mauretania – Gambia 2:1. Khalil 36., 90. – Carayol 60.

26 marca (sobota): Kamerun– RPA 2:2. Siani 45., N’Koulou 67. – Rantie 17., Kekana 50.

29 marca (wtorek): RPA – Kamerun 0:0

Gambia – Mauretania 0:0

3 czerwca: Mauretania – Kamerun 0:1. Salli 31.

4 czerwca: Gambia – RPA 0:4. Gabuza 29., 38., Dolly55., 79

2 września: RPA – Mauretania 1:1. Kekana 26. – Guidilleye 17.

3 września: Kamerun – Gambia

1. Kamerun 5 11 5-2

2. Mauretania 6 8 6-5

3. RPA 6 7 8-6

4. Gambia 5 2 1-7

DO FINAŁÓW AWANSUJĄ ZWYCIĘZCY GRUP I DWA ZESPOŁY Z NAJLEPSZYM BILANSEM Z DRUGICH MIEJSC.

DRUŻYNY, KTÓRE JUŻ AWANSOWAŁY: Maroko, Algieria, Egipt, Senegal, Mali, Ghana, Gwinea-Bissau (debiutant), Kamerun, Zimbabwe, Gabon (gospodarz).

NAJSKUTECZNIEJSI STRZELCY

5 – Razak (Burundi), Soudani (Algieria), Kebede (Etiopia), Jebor (Liberia)

4 – Slimani (Algieria), Sessegnon (Benin), Dore (Kongo), El-Arabi (Maroko), Salah (Egipt)

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

blog comments powered by Disqus