Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

07-10-2010 | Sport | pna2012

Eliminacje PNA

Emocjonujący weekend na stadionach Czarnego Lądu! Piłkarze walczyć będą w kolejnych meczach eliminacyjnych PNA, który w styczniu 2012 roku odbędzie się w Gabonie i Gwinei Równikowej. Wszędzie powinno być ciekawie, bo grupowych spotkań nie jest za wiele i strat poniesionych na początku nie sposób będzie odrobić.

Przegląd gier rozpocznijmy od ostatniej grupy K. Tam pięć reprezentacji ma już za sobą kilka serii gier, a sensacyjnym liderem jest Botswana. „Zebry" tym razem pauzują, a najciekawiej zapowiada się tutaj starcie Togo i Tunezji. Z tej grupy wyjątkowo dwa zespoły wywalczą awans, więc jest o co grać. „Orły Kartaginy" są na razie drugie z 4 punktami na koncie. „Krogulce" mają do nich dwa punkty straty.

W grupie A przyjdzie trzymać kciuki za reprezentację Zimbabwe. „Wojownicy" u siebie w Harare podejmują lidera grupy drużynę z Wysp Zielonego Przylądka. W składzie gospodarzy jest dwójka zawodników z naszej ekstraklasy. To obrońca Zagłębia Lubin Costa Nhamoinescu i pomocnik Polonii Bytom Clemence Matawu. Z tym ostatnim rozmawiałem przed wylotem do Afryki.

- Wszyscy wiemy, jak ważne to dla nas spotkanie. Liczymy na wygraną, bo po dobrym stracie i remisie z Liberią na wyjeździe wygrana u siebie byłaby dobrą zaliczką przed kolejnymi meczami - mówił Matawu.

Dodajmy, że z polskiej ligi na weekendowe mecze w Afryce powołanie otrzymał jeszcze zawodnik Cracovii Saidi Ntibazonkiza. Piłkarza z Burundi, jak i jego kolegów czeka bardzo ciężkie zadanie, bo ich rywalem w meczu grupy H są „Słonie" z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Ciekawie będzie też w innych grupach. Triumfator Pucharu Narodów Afryki w trzech ostatnich edycjach gra w zespołem Nigru na wyjeździe. Po remisie u siebie miesiąc temu ze Sierra Leone jedenastka Egiptu nie może sobie pozwolić na kolejną wpadkę, tym bardziej, że ma solidnego rywala w grupie jakim jest Republika Południowej Afryki.

Oto zestaw par najbliższych meczów eliminacyjnych Pucharu Narodów Afryki:

Grupa A

Mali - Liberia

Zimbabwe - Wyspy Zielonego Przylądka

Grupa B

Madagaskar - Etiopia

Gwinea - Nigeria (mecz pod znakiem zapytania)

Grupa C

Libia - Zambia

Komory - Mozambik

Grupa D

Tanzania - Maroko

Republika Środkowoafrykańska - Algieria

Grupa E

Senegal - Mauritius

Kamerun - DR Konga

Grupa F

Burkina Faso - Gambia

Grupa G

Niger - Egipt

Sierra Leone - RPA

Grupa H

Rwanda - Benin

Burundi - Wybrzeże Kości Słoniowej

Grupa I

Kongo - Suazi

Ghana - Sudan

Grupa J

Kenia - Uganda

Angola - Gwinea Bissau

Grupa K

Malawi - Czad

Togo - Tunezja

Awans do finałowego turnieju uzyskują zwycięzcy grup oraz dwa zespoły z najlepszym bilansem z drugich miejsc. Wyjątkiem jest pięciozespołowa grupa K. Z niej awansują bezpośrednio dwa najlepsze zespoły

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

blog comments powered by Disqus