Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

09-10-2015 | Sport | afryka, afrykagola, futbol, mundial, piłkanożna, zichlarz

Eliminacje MŚ: Tarcza Króla gromi

Trwa świetna passa reprezentacji malutkiego Suazi. W eliminacjach Pucharu Narodów drużyna z tego malutkiego państwa prowadzi w grupie L przed m.in Zimbabwe i Gwineą, a dziś na wyjeździe rozgromiła Dżibuti 6:0. Zdaje się, że za miesiąc, w drugiej rundzie eliminacji, faworyzowana Nigeria nie będzie miała wcale łatwo.

W innych dzisiejszych grach Niger wygrał z Somalią 2:0, dwa trafienie Moussa Maazou, a Gambia zremisowała z Namibią. W sobotę kolejne spotkania.

I RUNDA ELIMINACJI MŚ 2018

Środa

Komory – Lesotho 0:0  (zwycięzca dwumeczu zagra z Ghaną)

Seszele – Burundi 0:1 (zwycięzca zagra z DR Konga)

Mauritius – Kenia 2:5 (zwycięzca zagra z Republiką Zielonego Przylądka)

Tanzania – Malawi 2:0 (zwycięzca zagra z Algierią)

Czwartek

Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Etiopia 1:0 (Kongo)

Liberia – Gwinea-Bissau 1:1 (Wybrzeże Kości Słoniowej)

Sudan Południowy – Mauretania 1:1. Mecz przerwany po 10 minutach (zwycięzca zagra z Tunezją)

Piątek

Somalia – Niger 0:2 (Kamerun)

Dżibuti – Suazi 0:6 (Nigeria)

Gambia – Namibia 1:1 (Gwinea)

Sobota

Czad – Sierra Leone /Egipt

Erytrea – Botswana /Mali

Republika Środkowoafrykańska – Madagaskar /Senegal

Rewanże

11 października (niedziela)

Malawi – Tanzania

Etiopia – Wyspy Świętego Tomasza i Książęce

Kenia – Mauritius

13 października (wtorek)

Madagaskar – Republika Środkowoafrykańska

Burundi – Seszele

Sierra Leone – Czad

Namibia – Gambia

Niger – Somalia

Gwinea-Bissau – Liberia

Lesotho – Komory

Botswana – Erytrea

Mauretania – Sudan Południowy

Suazi – Dżibuti

II RUNDA (11 i 17 listopad 2015)

Sudan – Zambia

Libia – Rwanda

Maroko – Gwinea Równikowa

Mozambik – Gabon

Benin – Burkina Faso

Togo – Uganda

Angola – RPA

Plus mecze zwycięzców z 1 rundy z rozlosowanymi wcześniej zespołami.

III RUNDA (faza grupowa, będzie 5 grup, termin: październik 2016 – listopad 2017))

ONI REPREZENTOWALI AFRYKĘ NA MŚ

1934 Włochy – Egipt (I runda)

1970 Meksyk – Maroko (I runda)

1974 RFN – Zair (I runda)

1978 Argentyna – Tunezja (I runda)

1982 Hiszpania – Kamerun, Algieria (I runda)

1986 Meksyk – Maroko (1/8 mundialu), Algieria (I runda)

1990 Włochy – Kamerun (ćwierćfinał), Egipt (I runda)

1994 USA – Nigeria (1/8 mundialu), Kamerun, Maroko (I runda)

1998 Francja – Nigeria (1/8 mundialu), RPA, Kamerun, Maroko, Tunezja (I runda)

2002 Japonia, Korea Południowa – Senegal (ćwierćfinał), Kamerun, Nigeria, RPA, Tunezja (I runda)

2006 Niemcy – Ghana (1/8 mundialu), Angola, WKS, Togo, Tunezja (I runda)

2010 RPA – Ghana (ćwierćfinał), RPA, Nigeria, WKS, Kamerun, Algieria (i runda)

2014 Brazylia – Nigeria, Algieria (1/8 mundialu), WKS, Ghana, Kamerun

PODSUMOWANIE

Kamerun – 7 razy w finałach

Nigeria – 5 razy

Tunezja, Algieria, Maroko – 4 razy

RPA, Ghana, Wybrzeże Kości Słoniowej – 3 razy

Egipt – 2 razy

Zair/DR Konga, Senegal, Angola, Togo – 1 raz

Łącznie 13 reprezentacji

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

blog comments powered by Disqus