Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

23-03-2016 | Sport | afryka, afrykagola, piłkanożna, pna2017, pucharafryki, zichlarz

Był na lotnisku podczas wybuchów

Dziś pierwsze pięć meczów w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki 2015. W grupie C Sudan Południowy gra z Beninem, w grupie E Gwinea-Bissau z Kenią i Zambia z Kongo, w grupie F Wyspy Świętego Tomasz i Książęce podejmują Libię, a Czad gra z Tanzanią (gr. G).

Tymczasem chwile grozy na lotnisku w Brukseli, gdzie wczoraj doszło do terrorystycznego zamachu, przeżyła gwiazda reprezentacji DR Konga Dieumerci Mbokani. Napastnik angielskiego Norwich znalazł się na lotnisku Zaventem w momencie wybuchów. Nic mu się nie stało, ale jak poinformował klub kosztowało go to sporo nerwów. Mbokani był akurat w podróży do Kinszasy na sobotni mecz z Angolą.

ELIMINACJE PUCHARU NARODÓW AFRYKI 2017

Grupa A

12 czerwca (piątek), Tunezja – Dżibuti 8:1. Chikhaoui 9., 22., 23., Sassi 37., Khalifa 63., Ben Youssef 68., Hannachi 79., Touzghar 80. – Liban 54. karny

14 czerwca (niedziela), Togo – Liberia 2:1. Ouro-Akoriko 63., Adebayor 89. – Jebor 43.

4 września (piątek): Dżibuti – Togo 0:2. Akakpo 4., Ayite 41.

5 września (sobota): Liberia – Tunezja 1:0. Doe 79.

24 marca 2016: Dżibuti – Liberia

25 marca (piątek): Tunezja – Togo

1. Togo 2 6 4-1

2. Tunezja 2 3 8-2

3. Liberia 2 3 2-2

4. Dżibuti 2 0 1-10

29 marca (wtorek): Liberia – Dżibuti

Togo – Tunezja

3 czerwca: Liberia – Togo

Dżibuti – Tunezja

2 września: Tunezja – Liberia

Togo – Dżibuti

Grupa B

13 czerwca (sobota), Angola – Republika Środkowoafrykańska 4:0. Gelson 36., 63., Menga 56. karny., Gilberto 90. karny

14 czerwca (niedziela), DR Konga – Madagaskar 2:1. Ndombe 57., Mpela 74. – Nonot 77.

6 września (niedziela): Madagaskar – Angola 0:0

Republika Środkowoafrykańska – DR Konga 2:0. Mabide 23. karny, Gourrier 33.

24 marca (czwartek): Madagaskar – Republika Środkowoafrykańska

26 marca (sobota): DR Konga – Angola

1. Angola 2 4 4-0

2. DR Konga 2 3 2-3

3. Republika Środkowoafrykańska 2 3 2-4

4. Madagaskar 2 1 1-2

28 marca (poniedziałek): Republika Środkowoafrykańska – Madagaskar

29 marca (wtorek): Angola – DR Konga

3 czerwca: Republika Środkowoafrykańska – Angola

Madagaskar – DR Konga

2 września: DR Konga – Republika Środkowoafrykańska

Angola – Madagaskar

Grupa C

13 czerwca (sobota), Mali – Sudan Południowy 2:0 Maiga 17., S. Coulibaly 29.

14 czerwca (niedziela), Gwinea Równikowa – Benin 1:1. Nsue 48. – Sessegnon 45.

5 września (sobota): Sudan Południowy – Gwinea Równikowa 1:0. Lual 52.

6 września (niedziela): Benin – Mali 1:1. Adeoti 34. – Doaby 21.

23 marca (środa): Sudan Południowy – Benin

25 marca (piątek): Mali – Gwinea Równikowa

1. Mali 2 4 3-1

2. Sudan Południowy 2 3 2-1

3. Benin 2 2 2-2

4. Gwinea Równikowa 2 1 1-2

27 marca: Benin – Sudan Południowy

Gwinea Równikowa – Mali

3 czerwca: Sudan Południowy – Mali

Benin – Gwinea Równikowa

2 września: Gwinea Równikowa – Sudan Południowy

Mali – Benin

Grupa D

13 czerwca (sobota), Uganda – Botswana 2:0. Massa 55., Umony 66.

Burkina Faso – Komory 2:0. Bance 61., Zongo 82.

5 września (sobota): Komory – Uganda 0:1. Mawejje 25.

Botswana – Burkina Faso 1:0. Mogorosi 50.

24 marca (czwartek): Komory – Botswana

26 marca (sobota): Burkina Faso – Uganda

1. Uganda 2 6 3-0

2. Burkina Faso 2 3 2-1

3. Botswana 2 3 1-2

4. Komory 2 0 0-3

27 marca (niedziela): Botswana – Komory

29 marca (wtorek): Uganda – Burkina Faso

3 czerwca: Komory – Burkina Faso

4 czerwca: Botswana – Uganda

2 września: Uganda – Komory

3 września: Burkina Faso – Botswana

Grupa E

13 czerwca (sobota), Zambia – Gwinea-Bissau 0:0

14 czerwca (niedziela), Kongo – Kenia 1:1. Oniangue 34. karny – Were 9.

5 września (sobota): Gwinea-Bissau – Kongo 2:4. Zezinho 63., 80. – Dore 30., 33, 62., 65.

6 września (niedziela): Kenia – Zambia 1:2. Olunga 13. – Kalengo 28., Mbesuma 42.

23 marca (środa): Gwinea-Bissau – Kenia

Zambia – Kongo

1. Kongo 2 4 5-3

2. Zambia 2 4 2-1

3. Kenia 2 1 2-3

4. Gwinea-Bissau 2 1 2-4

27 marca (poniedziałek): Kongo – Zambia

Kenia – Gwinea-Bissau

3 czerwca: Gwinea-Bissau – Zambia

Kenia – Kongo

2 września: Kongo – Gwinea-Bissau

Zambia – Kenia

Grupa F

12 czerwca (piątek), Maroko – Libia 1:0. El Kaddouri 51.

13 czerwca (sobota), Republika Zielonego Przylądka – Wyspy Świętego Tomasza i Książęce 7:1. Djaniny 11., 73., Rocha 17. karny, Rodrigues 35., Fortes 42., Babanco 51. karny, Tavares 75. – Leal 54.

5 września (sobota): Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Maroko 0:3. Amrabat 34., El Arbi 39., Dirar 42.

6 września (niedziela): Libia – Republika Zielonego Przylądka 1:2. Almosrati 85. – de Graca 56., Mendes 89.

23 marca (środa): Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Libia

26 marca (sobota): Republika Zielonego Przylądka – Maroko

1. Zielony Przylądek 2 6 9-2

2. Maroko 2 6 3-0

3. Libia 2 0 1-3

4. Wyspy Świętego Tomasza 2 0 1-10

28 marca (poniedziałek): Libia – Wyspy Świętego Tomasza i Książęce

29 marca (wtorek): Maroko – Republika Zielonego Przylądka

3 czerwca: Libia – Maroko

Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Republika Zielonego Przylądka

2 września: Maroko – Wyspy Świętego Tomasza i Książęce

Republika Zielonego Przylądka – Libia

Grupa G

13 czerwca (sobota), Nigeria – Czad 2:0. Salami 63., Ighalo 80. karny

14 czerwca (niedziela), Egipt – Tanzania 3:0. Rabia 61., Morsi 65., Salah 70.

5 września (sobota): Tanzania – Nigeria 0:0

6 września (niedziela): Czad – Egipt 1:5. Haroun 38. – Morsi 2., 25., 62., Salah 40., Kahraba 57.

23 marca (środa): Czad – Tanzania

25 marca (piątek): Nigeria – Egipt

1. Egipt 2 6 8-1

2. Nigeria 2 4 2-0

3. Tanzania 2 1 0-3

4. Czad 2 0 1-7

28 marca (poniedziałek): Tanzania – Czad

29 marca (wtorek): Egipt – Nigeria

3 czerwca: Czad – Nigeria

Tanzania – Egipt

2 września: Nigeria – Tanzania

Egipt – Czad

Grupa H

14 czerwca (niedziela), Ghana – Mauritius 7:1. Atsu 11., J.Ayew  17., 38., Gyan 23., 30., Schlupp 66., Accam 90. – Sophie 32.

Mozambik – Rwanda 0:1. Sugira 3.

5 września (sobota): Rwanda – Ghana 0:1. Wakaso 85.

6 września (niedziela): Mauritius – Mozambik 1:0. Pithia 48.

24 marca (czwartek): Ghana – Mozambik

26 marca (sobota): Mauritius – Rwanda

1. Ghana 2 6 8-1

2. Rwanda 2 3 1-1

3. Mauritius 2 3 2-7

4. Mozambik 2 0 0-2

27 marca (niedziela): Mozambik – Ghana

29 marca (wtorek): Rwanda – Mauritius

3 czerwca: Rwanda – Mozambik

Mauritius – Ghana

2 września: Mozambik – Mauritius

Ghana – Rwanda

Grupa I

14 czerwca (niedziela), Sudan – Sierra Leone 1:0. Agab 77. karny

6 września (niedziela): Sierra Leone – WKS 0:0

25 marca (piątek): WKS – Sudan

1. Sudan 1 3 1-0

2. WKS 1 1 0-0

3. Sierra Leone 2 1 0-1

29 marca (wtorek): Sudan – WKS

3 czerwca: Sierra Leone – Sudan

2 września: WKS – Sierra Leone

Grupa J

13 czerwca (sobota), Algieria – Seszele 4:0. Slimani 22., Soudani 34., 47. Bentaleb 90.

14 czerwca (niedziela), Etiopia – Lesotho 2:1. Panom 68., Said 78. – Mothoana 41.

5 września (sobota): Seszele – Etiopia 1:1. Laurence 24. karny – Seyoum 54.

6 września (niedziela): Lesotho – Algieria 1:3. Mokhahlane 38. – Ghoulam 32., Soudani 85., 90.

25 marca (piątek): Algieria – Etiopia

26 marca (sobota): Seszele – Lesotho

1. Algieria 2 6 7-1

2. Etiopia 2 4 3-2

3. Seszele 2 1 1-5

4. Lesotho 2 0 2-5

29 marca: Etiopia – Algieria

Lesotho – Seszele

3 czerwca: Seszele – Algieria

5 czerwca: Lesotho – Etiopia

2 września: Etiopia – Seszele

Algieria – Lesotho

Grupa K

13 czerwca (sobota), Senegal – Burundi 3:1. Konate 15. karny, Biram Diouf 63., Mane 90. – Fiston 59.

14 czerwca (niedziela), Niger – Namibia 1:0. Sakou 39. karny

5 września (sobota): Burundi – Niger 2:0. Razak 21., Papy 83.

Namibia – Senegal 0:2. Kouyate 35.,  Mane 56.

26 marca (sobota): Burundi – Namibia

Senegal – Niger

1. Senegal 2 6 5-1

2. Burundi 2 3 3-3

3. Niger 2 3 1-2

4. Namibia 2 0 0-3

29 marca (wtorek): Namibia – Burundi

Niger – Senegal

3 czerwca: Burundi – Senegal

Namibia – Niger

2 września: Senegal – Namibia

Niger – Burundi

Grupa L

12 czerwca (piątek), Gwinea – Suazi 1:2. Kamano 68. – Tsabedze 12., 84.

13 czerwca (sobota), Malawi – Zimbabwe 1:2. Banda 24. – Malajila 23., Billiat 83.

6 września (niedziela): Suazi – Malawi 2:2. Mzawa 15. samobójcza., Mabila 60. – Phiri 6., Msowoya 17.

Zimbabwe – Gwinea 1:1. Musona 34. – I. Traore 3.

25 marca (piątek): Suazi – Zimbabwe

Gwinea – Malawi

1. Suazi 2 4 4-3

2. Zimbabwe 2 4 3-2

3. Malawi 2 1 3-4

4. Gwinea 2 1 2-3

28 marca (poniedziałek): Zimbabwe – Suazi

29 marca (wtorek): Malawi – Gwinea

3 czerwca: Suazi – Gwinea

Zimbabwe – Malawi

2 września: Malawi – Suazi

Gwinea – Zimbabwe

Grupa M

13 czerwca (sobota), RPA – Gambia 0:0

14 czerwca (niedziela), Kamerun – Mauretania 1:0. Aboubakar 90.

5 września (sobota): Mauretania – RPA 3:1. Abeid 6., Beyguili 81., Ahmed 88. – Gabuza 69.

6 września (niedziela): Gambia – Kamerun 0:1. Aboubakar 65.

25 marca (piątek): Mauretania – Gambia

26 marca (sobota): Kamerun– RPA

1. Kamerun 2 6 2-0

2. Mauretania 2 3 3-2

3. Gambia 2 1 0-1

4. RPA 2 1 1-3

29 marca (wtorek): RPA – Kamerun

Gambia – Mauretania

3 czerwca: Gambia – RPA

Mauretania – Kamerun

2 września: RPA – Mauritius

Kamerun – Gambia

NAJSKUTECZNIEJSI STRZELCY

4 – Soudani (Algieria), Morsi (Egipt), Dore (Kongo)

3 – Chikhaoui (Tunezja)

2 – Aboubakar (Kamerun), Tsabedze (Suazi), Mane (Senegal), J. Ayew, Gyan (Ghana), Salah (Egipt), Djaniny (Zielony Przylądek), Gelson (Angola)

Do finałów awansują zwycięzcy grup i dwa zespoły z najlepszym bilansem z drugich miejsc. Miejsce w finałach ma już też zapewniony Gabon – organizator PNA 2017.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

blog comments powered by Disqus