Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

03-02-2015 | Muzyka | alhousseini, anewal, anivolla, etran, finatawa, mohamed, pardontotu

Anewal Trio zagra w Polsce

Anewal Trio zagra 25 lutego w warszawskim Pardon, To Tu.

Alhousseini Mohamed Anivolla, gitarzysta i wokalista Etran Finatawa, urodził się w nomadzkiej rodzinie na Saharze. Od 2004 roku zagrał wraz z zespołem koncerty w 44 krajach, gdzie ich twórczość była przyjmowana z ogromnym zainteresowaniem. Wystąpili m.in. Z Colinem Bassem z Wielkiej Brytanii, Guyem Buttery z RPA, Andrew Bird z USA czy Malebo Mothema z RPA. Wszystkie cztery albumy Etran Finatawa wydane zostały przez Music Network London.

W 2011 roku Anivolla podjął decyzję o rozpoczęciu solowej kariery. Album „Anewal/The Walking Man“ jest dokumentacją podróży, jaką muzyk przebył z Sahary na światowe sceny. Łączy tradycyjną muzykę nigerską z bluesem. Głównym tematem tekstów utworów jest związek muzyka z jego społecznością i przodkami. Muzyk podkreśla, że jego domem nie jest konkretne miejsce, a ludzie, których kocha.


Trio Anewal koncertuje od 2012 roku w Europie i w Afryce. W środę , 25 lutego będzie można ich posłuchać w warszawskim Pardon, To Tu.

Karolina Drejerska

blog comments powered by Disqus