Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

23-02-2016 | Afryka Inaczej | afrykainaczej, afrykasy, polska, warszawa

6. aFrykasy Roku

Po raz 6. Fundacja "Afryka Inaczej" wręczy specjalne nagrody, aFrykasy Roku, laureatom, którzy w sposób szczególny przyczynili się do promowania Afryki inaczej. W tym roku będzie trzech laureatów - w trzech kategoriach.

Kategoria Kultura - Wydawnictwo Czarne, które o Afryce publikuje najwięcej w Polsce, podobnie jak o tematach związanych z Afro-Ameryką.

Kategoria Dziennikarz - Bartek Sabela za książkę-reportaż o Saharze Zachodniej, "Wszsytkie ziarna piasku", długo oczekiwaną i pierwszą po polsku i napisaną przez polskiego autora.

Kategoria Nauka - prof. Jerzy Koch, polski literaturoznawca, niderlandysta i germanista z wykształcenia, specjalizujący się w literaturze i języku afrikaans, literaturze kolonialnej, niderlandzkiej i południowoafrykańskiej. Od 1997 roku związany z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie kieruje Zakładem Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich na Wydziale Anglistyki.

Uroczyste wręczenie odbędzie się 27 lutego, o godzinie 18, w Warszawskim Centrum Wielokulturowym, przy Placu Hallera w Warszawie. Wręczenie będzie połączone z koncertem afrykańskich i polskich artystów - Wystąpią Mamadou Diouf, Grzegorz Rytka i Pako Sarr.

W ramach uroczystości obejrzymy też film poświęcony Saharze Zachodniej: "La Guera - my forgotten land, La Guera - mój zapomniany kraj"

Wstęp wolny!

blog comments powered by Disqus